SAZPS.sk

Pages

Categories

Search

Slovenská asociácia zrakovo postihnutých športovcov
Slovak Association of Visually Impaired Athletes

správy

ARCHÍV

VIII. ročník Blanenského turnaja v kolkoch ZP

A leto sa končí...

Veru tak, teplé dni pomaly vystrieda chladné, sychravé počasie a my už budeme len spomínať na chvíle, keď sme boli spolu.

Leto nám prinieslo veľa pekných chvíľ a veru sme sa s ním dôstojne aj rozlúčili. Už tradične sa zúčastňujeme Blanenského kolkárskeho turnaja s medzinárodnou účasťou. Tak to bolo aj v tomto roku. Turnaj začal už v piatok 28. augusta 2015 a pokračoval v sobotu, podvečer sa hodnotilo, neskôr oslavovalo, no a v nedeľu ráno sme sa rozlúčili a rozišli do svojich domovov.

A ako sa nám darilo? Veru dobre. Slovensko reprezentovali členovia športových klubov Jastrabi Bratislava, Scorpioni Nitra a Štart Levoča. Celkovým víťazom družstiev sa stalo družstvo z Bratislavy, Nitra skončila na 5. a Levoča na 14. mieste.

V kategórii B1 (nevidiaci) sa na peknom 3. mieste umiestnila hráčka Janka Hrnčárová (ŠK Nitra), Štefan Ivančík z ŠK Nitra obsadil 5. miesto a Jaroslav Karchňák z ŠK Levoča 6. mieto.

V kategórii B2 (prakticky nevidiaci) získal Václav Trnka z ŠK Levoča 1. mieto, Tibor Koller z ŠK Bratislava 3. miesto, Jana Medveďová (Starý Tekov) z ŠK Nitra 8. miesto a Ľudmila Šišáková z ŠK Nitra 9. miesto.

V kategórii B3 (slabozrakí) získal 1. miesto Peter Vrablec z ŠK Bratislava, 4. miesto Jozef Štefák (ŠK Nitra) a 6. miesto Peter Koller (ŠK Bratislava).

Slovenskí hráči obstáli na výbornú v tvrdej športovej konkurencii. Je už tradíciou, že naši športovci zaujímajú popredné miesta v tabuľkách. Je to zásluha nielen samotných hráčov, ktorí do športu vkladajú mnoho energie a času, ale aj obetavej práce asistentov – podávačov, ktorí nám pomáhajú nielen pri samotnej hre, ale aj pri ostatných činnostiach spojených s účasťou na týchto podujatiach. Títo ľudia sú našimi pomocníkmi, bez ktorých by bol náš život oveľa ťažší a šport takmer nemožný.

Leto končí, športový rok tiež. Vykročme teda v ústrety novým výzvam, čakajú nás náročné ligové zápasy a niekedy zas ďalšie medzinárodné turnaje, na ktorých nielen športujeme, ale si aj rozširujeme sociálne kontakty a navzájom sa podporujeme. My, zrakovo postihnutí športovci to máme oproti tým vidiacim náročnejšie, ale naše výkony sú mnoho krát lepšie.

Prajem všetkým športovcom veľa síl a energie, dobré výkony a dobrý pocit z toho, že dokážeme urobiť pre svoje zdravie toľko, koľko si naše telo a duša zapýta.

Spracovala: Jana Medveďová, Scorpioni Nitra

 

Výsledky

JEDNOTLIVCI - Kategórie B1, B2, B3, Open

JEDNOTLIVCI - Celkové poradie

DRUŽSTVÁ

 


1. VIII. ročník Blanenského turnaja v kolkoch ZP
2. VIII. ročník Blanenského turnaja v kolkoch ZP
3. VIII. ročník Blanenského turnaja v kolkoch ZP
4. VIII. ročník Blanenského turnaja v kolkoch ZP
5. VIII. ročník Blanenského turnaja v kolkoch ZP
6. VIII. ročník Blanenského turnaja v kolkoch ZP

KALENDÁR

FACEBOOK

PARTNERI

 
image
image
image
image
image