SAZPS.sk

Pages

Categories

Search

Slovenská asociácia zrakovo postihnutých športovcov
Slovak Association of Visually Impaired Athletes

správy

ARCHÍV

Kto má lepšiu kondičku?

To sa rozhodli zistiť v Nitre dňa 11. apríla 2015, kedy sa po roku opäť stretli družstvá ŠK NSŠ Scorpioni Nitra a MsÚ Nitra na priateľskom turnaji v kolkoch.

Turnaja sa zúčastnil, aj keď nesúťažne, poslanec Mestského zastupiteľstva v Nitre PhDr. Ján Vančo, PhD. Hru si však vyskúšal. Vyjadril sa, že v budúcnosti sa k svojim kolegom určite pridá.

Súťažné družstvá mali po 10 hráčov. Aj keď odohrali len polovicu z riadneho ligového počtu hodov, bolo to riadne namáhavé. Bolo vidieť zlepšenie kondície na oboch stranách. Výkony sa zlepšujú každý rok.

A kto vyhral? Tohto roku to bol mestský úrad, avšak najlepšieho hráča mal športový klub NSŠ Scorpioni Nitra, a tým bol Jozef Štefák. Takže z víťazstva sa tešili všetci. A nebolo to len kvôli vecným cenám, bolo to hlavne z príjemne stráveného dňa v športovom duchu. Takýchto dní by malo byť určite viac. Stretli sa tu zrakovo postihnutí s vidiacimi, a vôbec im neprekážalo, že majú nejaké obmedzenia. Navzájom si pomáhali, tešili sa, že sú spolu a že našli spoločnú reč v športe. Tento ročník bol o to významnejší, že účastníci sa stretli už po desiaty krát. Do ďalšej desiatky budú zbierať sily. Či sa im to podarí, uvidíme už budúci rok.

Autorka: Jana Medveďová - členka ŠK NSŠ Scorpioni Nitra


1. Kto má lepšiu kondičku?
2. Kto má lepšiu kondičku?
3. Kto má lepšiu kondičku?
4. Kto má lepšiu kondičku?
5. Kto má lepšiu kondičku?
6. Kto má lepšiu kondičku?

KALENDÁR

FACEBOOK

PARTNERI

 
image
image
image
image
image