SAZPS.sk

Pages

Categories

Search

Slovenská asociácia zrakovo postihnutých športovcov
Slovak Association of Visually Impaired Athletes

správy

ARCHÍV

Majstrovstvá Slovenska v šachu amatérov 2016

V dňoch 5.-8. mája 2016 sa v Starej Ľubovni konali Majstrovstvá Slovenska v šachu amatérov 2016 aj za účasti našich zrakovo postihnutých šachistov. Právo účasti mali hráči s ratingom do 2 200.

Na turnaji štartovalo 124 šachistov, z toho 6 našich. Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl s tempom hodina na celú partiu plus 30 sekúnd za každý ťah pre každého hráča.

Naším sa darilo striedavo:

Martin Mikulec z Banskej Bystrice síce uhral 4 body zo siedmich a skončil vyššie ako bol nasadený (53/49), ale rating mu po turnaji klesol o 5 bodov. Podobne 4 body uhral aj Pavol Minarčák z Popradu, no aj on skončil v mínuse (-6). Štartoval ako 58. nasadený a skončil celkovo 51.

Lepšie sa darilo Vladimírovi Orviskému z Piešťan, ktorý si polepšil rating o 20 bodov a skončil na 74. mieste. Ďalším naším zástupcom bol Jozef Horbaľ zo Spišského Hrušova. Uhral 3 body a rating si polepšil o 2 body. Jeho sestra Ivana Horbaľová si tiež polepšila o pekných 23 bodov, keď vyhrala dve partie so silnejšími súpermi. Posledným šiestym zástupcom bol mladý hráč z okresu Sobrance Matúš Marcin. Ten uhral 1,5 bodu a skončil 2 miesta vyššie ako figuroval v štartovej listine.

Turnaj bol pre viacerých zároveň generálkou na júnové Majstrovstvá Slovenska jednotlivcov v šachu zrakovo postihnutých , ktoré sa budú konať koncom júna v Spišskej Novej Vsi.


1. Majstrovstvá Slovenska v šachu amatérov 2016

KALENDÁR

FACEBOOK

PARTNERI

 
image
image
image
image
image